آموزش نصب وردپرس در هاست رایگان

سید

کاربر انجمن پارسه دو
کاربر انجمن پارسه
آموزش نصب وردپرس در هاست رایگان

امروز با یک آموزش مفید و کاربردی در خدمت شما عزیزان هستیم :

نحوه ی نصب وردپرس در هاست رایگان بدون آپلود فایل

ابتدا از یکی از روش های زیر وارد کنترل پنل هاست رایگان خود شوید :

پس از ورود به کنترل پنل هاست رایگان خود (محیط Vpanel ) (تصویر زیر)
اگر برای بار اول است که وارد هاست خود می شوید وارد ابزار Online file manager شوید و سپس وارد پوشه ی htdocs شوید و فایل های موجود در آن را حذف نمایید.
اگر از دامنه ی شخصی خود استفاده میکنید پس از ورود به Online file manager یک پوشه با اسم دامنه ی شخصی خود میبینید که میبایست شما وارد آن شوید و سپس وارد پوشه ی htdocs آن شوید واگر فایلی موجود است آن را حذف نمایید.

پس از انجام موارد بالا :
در کنترل پنل هاست رایگان خود وارد ابزار softaculous app installer شوید

پس از ورود به softaculous app installer مطابق تصویر زیر وردپرس را انتخاب کرده و install را بزنید و مطابق تصویر های زیر مراحل را طی کنید.

هاست رایگان وردپرس

توضیحات تصاویر بالا :

1. آدرس پوشه ای که شما تمایل دارید تا سایت خودتونو روی آن نصب کنید که من پیشنهاد میکنم اینو پاک کنید که جلوی مربع In Directory هیچ چیزی نباشه. یعنی خالی باشه.
  2. عنوان سایت شما : مثلا ( وبلاگ شخصی آقا سید )
  3. توضیحات سایتتون مثلا ( من اینجا عکس و فایل های شکایات ارسا کیا رو قرار میدم )
  4. یوزر نیم ادمین سایت ( جهت دسترسی به پنل مدیریت )
  5. پسورد
  6. ایمیل خودتون
  7. زبان سایت ( زبان فارسی رو انتخاب کنید ) ( persian)
  8. باز دوباره ایمیلتونو تکرار کنید
  9. دکمه install رو بزنید تا نصب انجام بشه
زمانی که پیام موجود در صفحه زیر را دریافت کردید ، نصب وردپرس شما تمام شده است.

به همین سادگی بدون آپلود هیچگونه فایلی وردپرس را نصب کردید.
به شما تبریک میگوییم.

عالی بود. دمت گرم ، یه سوال داشتم فقط اگ بتونی کمکم کنی واقعا ممنونتم
من هر قالبی ک نصب میکنم بخش اسلاید هاشو باز نمیکنه اصلا میخوام ببینم css خاصی هست ک بشه فعالش کرد بهم یاد بدید ممنونم

عالی بود. دمت گرم ، یه سوال داشتم فقط اگ بتونی کمکم کنی واقعا ممنونتم
من هر قالبی ک نصب میکنم بخش اسلاید هاشو باز نمیکنه اصلا میخوام ببینم css خاصی هست ک بشه فعالش کرد بهم یاد بدید ممنونم
سلام Ariadraco عزیز
برای Slider های وردپرس
بسته به قالبی که شما نصب کرده اید ۲ حالت زیر ممکن است رخ دهد :

• قالب شما خودش slider داشته باشد
    در این حالت شما میبایست مسیر زیر را وارد شوید :
    بیشخوان وردپرس −> نمایش −> سفارشی سازی −> تنظیمات مربوط به اسلایدر را مشاهده میکنید

• قالب شما خودش slider نداشته باشد
    در این حالت شما میبایست از افزونه های slider استفاده کنید مثل :

• افزونه Soliloquy
  • افزونه Smart Slider 3
  • افزونه Slider by WD
  • افزونه WonderPlugin WordPress Slider
  • افزونه Smooth Slider
  • افزونه Master Slider
  • افزونه MetaSlider

نحوه انتخاب افزونه اسلایدر وردپرس مناسب با سایت​

با اضافه کردن اسلایدرها به سایت خود، می‌توانید سایت خود را چشم نوازتر کنید، اما بعضی اوقات آنها می‌توانند باعث ایجاد اختلالاتی در سایت شما شود و سرعت سایت شما را کند می‌کند. پس در انتخاب یک افزونه اسلایدر باید بسیار مراقب باشید.

اصولا در انتخاب یک افزونه اسلایدر باید به سه مورد توجه داشت:

1. ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که افزونه اسلایدر شما کاملاً ریسپانسیو است. ریسپانسیو بودن یک ویژگی اساسی است که هر وبسایت باید آن را حفظ کند، زیرا به طور اکثر مردم بیشتر از گوشی همراه خود برای جستجو در اینترنت استفاده می‌کنند. اگر اسلایدرهای سایت شما متناسب با چنین دستگاه‌هایی نباشد، مطمئنا بازدیدکنندگان بسیاری را از دست خواهید داد.
  2. دوم سهولت در استفاده است. شاید در بازار پلاگین‌های زیادی موجود باشد اما فقط چند پلاگین رابط کاربرپسند دارند. پس هرگز دنبال افزونه‌های پیچیده نباشید زیرا وقت زیادی را باید برای یادگیری آن بگذارید، در حالی که می‌توانید این وقت را برای انجام کاری دیگری برای بهبود سایت خود صرف کنید.
  3. سوم و احتمالاً مهم‌ترین فاکتور، سرعت است. اغلب گزارش می‌شود که افزونه‌های اسلایدری، وبسایت‌ها را کند کرده و زمان بارگیری برای صفحات وب شما را افزایش می‌دهند. اگر یک اسلایدر سایت شما را کند می‌کند، هیچ دلیلی برای استفاده از این افزونه وجود ندارد. از آنجا که سرعت وبسایت برای سئو، تجربه کاربر و رشد کلی تجارت بسیار مهم است پس این دلیل نیز بسیار با اهمیت خواهد بود.
بنابراین هنگام انتخاب یک افزونه اسلایدر وردپرس باید حداقل این 3 مورد یعنی ریسپانسیو بودن، سهولت در استفاده و سرعت را بررسی کنید. به همین خاطر ما 7 مورد از بهترین افزونه‌های اسلایدر را برای شما معرفی کردیم.

عقب
بالا